Chata H&D

Nově postavená chata H&D vznikla na místě původního objektu, který byl po požáru zcela zlikvidován. Chata je umístěna v nadmořské výšce 1025 m. n. m. na hlavní turistické trase Jeseníků. Je ideálním místem pro dovolenou rodin s dětmi a to díky své poloze a dostupnosti osobní i hromadnou dopravou. Objekt se nachází na pokraji areálu Červenohorské sedlo u hlavní turisticky značené stezky západním směrem vedoucí dále na Vřesovou Studánku a Šerák. Výhodnost polohy ocení milovníci sjezdového lyžování, ke třem spodním stanicím vleků lyžaři sjedou přímo od chaty. Cykloturisté vítáni.

Penzion byl vyprojektován předním českým architektem a je postaven ve stylovém designu. Exteriéru a interiéru byla věnována maximální péče tak, aby se hosté penzionu cítili příjemně v útulném a estetickém prostředí.
Čistotu horského vzduchu vhodně doplňuje interiérové vybavení zaměřením na antialergičnost ubytování (marmoleum, dlažba, pohledový beton, bez záclon, bez textilních podlahových krytin, umyvatelné šatní přístěnky, podlahové vytápění.

 

Ubytování : Nový objekt je třípodlažní. K dispozici jsou čtyřlůžkové pokoje ( manželské lůžko + patrová palanda ). Každý pokoj je vybaven vlastním hygienickým standardem ( sprcha a WC ). Dalším standardním vybavením je LCD televize a internetová přípojka zdarma. K dispozici je klubovna s krbovými kamny, rádiem a televizí. K ní přiléhá společná kuchyň vybavená nádobím, elektrickými sporáky, lednicemi, mikrovlnou troubou. Dále je k dispozici sauna s odpočinkovou místností a šatnou, druhá klubovna slouží s žíněnkami jako herna pro děti.

Stravování : Kuchyň přilehlá klubovně umožňuje individuální stravování ( k dispozici jsou ledničky, nádobí, sporáky a mikrovlnná trouba ). V areálu Červenohorské sedlo jsou v provozu 3 restaurace, v hlavním hotelu je možno navštívit i bazén.

Příjezd osobním autem: Od úterý 15.11.2016 se jezdí od jihu po nové cestě.

Příjezd vlakem: Vlakem do Jeseníku, dále autobus jezdí pravidelně na Červenohorské sedlo a zpět.

tel.: +420 582 305 60

e-mail: central@hdas.cz
web: www.chatahd.cz